Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?
 04 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde hesapları olan ve hesaplarını kapatmak isteyen kullanıcılar, Instagram dondurma nasıl yapılır sorusu hakkında çeşitli araştırmalar yapıyorlar. Instagram, tüm dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan bir çeşit sosyal medya uygulamasıdır. Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan sosyal medya platformunun, nasıl dondurulduğunu ya da kalıcı olarak nasıl kapatıldığını birçok insan merak etmektedir.

Instagram kapatma işlemi son derece kolay bir işlemdir ve kullanıcılar kolay bir şekilde hesaplarını kapatabilirler. Instagram hesabını dondurma işlemi de yine çok kolay bir işlemdir ve tüm kullanıcılar hesaplarını geçici olarak dondurabilirler. Dondurma işlemini yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken belli başlı hususlar vardır. Dondurma işlemi bu hususlara uyarak kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Instagram takipçi satın almak için tıklayın.

Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesaplarını geçici olacak şekilde dondurmak isteyen Instagram kullanıcıların izlemesi gereken yollar bulunmaktadır. Bu yolları düzgün bir şekilde izleyen kişiler, kısa bir zaman diliminde Instagram hesaplarını dondurabilmekteler.

Instagram hesaplarını dondurmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yollar şu şekildedir;

  • Instagram hesabını dondurmak için ilk önce hesaba giriş yapılır.
  • Hesabın sağ üst köşesinde bulunan 'Profili Düzenle' kısmına tıklanır.
  • Açılan ekrandan aşağıya doğru inilir ve 'Hesabı Geçici Olarak Kapat' seçeneğine tıklanır.
  • Açılan menüden hesabın neden kapatıldığı seçili ve şifre girilir.

En son şifre girildikten sonra hesaplatan otomatik olarak çıkış yapılır ve hesap geçici bir şekilde kapatılmış olur. Bu işleme verilen isim hesap dondurmadır. Hesap dondurma işlemi bu şekilde oldukça basit olarak yapılmaktadır.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silme İşlemi

Instagram hesaplarını artık kullanmak istemeyen ya da sosyal medyadan uzak kalmak isteyen kişiler, hesaplarını kalıcı olarak kapatabilmektedirler. Kişiler, bazı yolları izleyerek hesaplarını kalıcı olarak kapatırlar. Ancak 30 gün içerisinde tekrardan hesaplarına giriş yaparlarsa hesap aktif hale gelir. Hesaplarını kapatmış olan kişiler, 30 gün boyunca hesaplarına giriş yapmamalıdır.

Instagram hesabı kalıcı olarak şu şekilde kapatılır;

  • Instagram hesabına giriş yapılır.
  • Sağ üst köşede yer alan hesabı düzenle seçeneğine tıklanır.
  • Hesabı kalıcı olarak sil seçeneğine tıklanır.
  • 'Hesabı Neden Siliyorsun?' sorusuna yanıt verilir.
  • Şifre girilir ve hesaptan otomatik olarak çıkış yapılır.

Bu işlemler ile Instagram hesabı, kalıcı olarak silinmektedir. Kişilerin 30 gün boyunca hesaplarına giriş yapmamaları gerekmektedir. Hesaplarına giriş yapan kişilerin hesabı tekrar aktif olur. Ayrıca bu işlemler mobil uygulama üzerinden asla yapılmamaktadır. Kişilerin, Google üzerinden Instagram hesaplarına giriş yapmaları ve bu adımları izlemeleri gerekmektedir.

Dondurulan Hesabı Kimler Görür?

Instagram hesaplarını donduran kişiler, hesaplarının kimler tarafından görünebileceğini merak etmektedir. Dondurulan Instagram hesapları hiçbir şekilde görülmez ve geçici olarak kapatılır. Bu kapatma işlemi, hesapların görünürlüğünü ortadan kaldırır ve hesapların görünmez olmasını sağlar.

Hesaplarını donduran kişiler, kendileri dahil hesaplarını göremezler. Hesap kısa bir süreliğine dondurulmuştur ve kişilerin görünürlüğüne kapatılmıştır. Hesap içerisindeki paylaşımlarda hiçbir şekilde görünmez ve gizliye alınır.

Dondurulan Hesap Ne Zaman Açılır?

Hesaplarını donduran kişiler, hesaplarının ne zaman açılacağını da merak etmektedir. Kısa süreli dondurma işlemlerinde en çok merak edilen bir sorudur. Kişiler, hesaplar ne zaman aktif olur gibisinden çeşitli soruları merak etmektedir.

Instagram hesap dondurma işleminin herhangi bir süresi olmamaktadır. Dondurulan hesaplar hiçbir zaman kendiliğinden aktif hale gelmez. Kişilere, hesaplarını dondurma günü hakkında da sorulan Instagram tarafından asla yönetilmez. Hesaplarının aktif olmalarını isteyen kişiler, kendi bilgileri ile tekrardan Instagram hesabına giriş yapabilirler. Bu giriş işleminden sonra hesap otomatik olarak aktif olacaktır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce