Instagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?
 15 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram, kurulduğu tarihten bu yana oldukça fazla popüler olan uygulamalar arasında yer alır. Özellikle de son yıllarda popülerliğini gittikçe artıran Instagram, bu ilerlemesine hızla devam etmektedir. Her geçen bünyesine yeni özellikler kazandıran Instagram, çevrimiçi olma özelliği ile karşımıza çıkmıştır. Bu özellik sayesinde takip ettiğimiz kişilerin son görülmelerini rahatlıkla takip edebilme şansını elde ediyoruz.

Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan bu durum, bazı kullanıcıların hoşuna giderken bazı kullanıcıların hoşuna gitmemektedir. Instagram bu konuda oldukça hassas davranarak çevrimiçi özelliğini kapatma şansını bizlere vermiştir. Bu bakımdan eğer Instagram’da çevrimiçi durumunuzun açık olmasını istemiyorsanız bunu kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bu sayede çevrimiçi görünmeniz imkansız hale gelir. Bu durum, özellikle birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanırken, bazı kullanıcılar tarafından son derece olumsuz bir durum olarak algılanmıştır.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Instagram Çevrimiçi Kapatma

Instagram çevrimiçi kapatma işlemi oldukça basit bir şekilde yapılır. İşlemleri sırası ile uygulayarak bu özelliği kapatabilirsiniz.

Böylece kimse çevrimiçi olduğunu göremez. Instagram çevrimiçi kapatma işlemi şu şekilde yapılır:

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
  • Profil kısmına basarak sağ üst kısımda yer alan menüye giriş yapınız.
  • Ardından ayarlar kısmına basınız.
  • Ayarlarda yer alan gizlilik ve güvenlik seçeneğine basınız.
  • Gizlilik ve güvenlik seçeneği içerisinde yer alan hareket duruma basınız.

Instagram çevrimiçi durumunuzu bu şekilde kolaylıkla kapatabilirsiniz. Böylece ne siz, bir başkasının çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz, ne de başkası sizin çevrimiçi olduğunuzu görebilir. Instagram çevrimiçi özelliğinin kapatılması için gerekli olan son aşama ise Instagram hesabınızdan çıkış yaparak tekrar girmenizdir. Bu sayede yapmış olduğunuz değişiklik tamamlanmış olur.

Instagram Çevrimiçi Nedir?

Instagram’ın son aylarda karşımıza çıkan yeni bir özelliği de çevrimiçi durumunun bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde Instagram’da çevrimiçi olduğumuz zaman arkadaşlarımız tarafından rahatlıkla görülebilir. Bu durum bazı kullanıcılar tarafından normal karşılanmıştır. Ancak bazı kullanıcılar ise Instagram’da çevrimiçi olduğunun görülmesini istememektedir. Instagram bu konuda kullanıcılar iki seçeneği de sunmuştur. Yani Instagram çevrimiçi özelliğini kullanmak zorunlu değildir. Instagram çevrimiçi, kullanıcıların ne zaman ınstagram’a giriş yaptıklarını gösteren bir özelliktir. Bu özellikle sayesinde kimlerin Instagrama en son ne zaman girdiğini kolaylıkla görebiliriz. Bu durum sayesinde birçok kullanıcı oldukça memnun kalmıştır.

Instagram Çevrimiçi Özelliğinin Kapatılması

Instagram çevrimiçi özelliğinin kapatılması halinde, artık çevrimiçi olsanız da hiçbir kullanıcı bunu göremez. Ancak Instagram çevrimiçi özelliğinin kapatılması sonucunda sizde diğer kullanıcıların son görülmelerini göremez hale gelirsiniz. Bu bakımdan Instagram çevrimiçi durumunuzu değiştirmeden önce düşünmenizde fayda vardır. Bunun dışında Instagram çevrimiçi özelliğini kapatıp kapatmamak ise tamamen kullanıcıların tercihidir. Bu tercih sonucunda her kullanıcı özgürdür. Instagram bu bakımdan oldukça düşünceli davranarak, çevrimiçi özelliğini zorunlu hale getirmemiştir. Instagram kullanıcıları bu durumdan oldukça memnun kalmıştır. Çünkü bazı kullanıcılar, Instagram çevrimiçi özelliğini kullanmaya devam ederken bazıları da bu özelliği kapatmayı tercih etmişlerdir.

Instagram Çevrimiçi Özelliğini Geri Açma

Instagram çevrimiçi özelliğini bir süreliğine kapatan kullanıcılar, tekrardan geri açmak istediklerinde çevrimiçi kapatma durumunda yapılan aşamaları takip etmelidirler. Bu aşamaları tekrar ederek hareket durumu seçeneğini açmanız gerekir. Hareket durumu seçeneğinin açılması halinde kullanıcılar tekrardan bu özelliği aktif hale getirebilirler. Instagram çevrimiçi durumunu değiştirmek için belli bir şart yoktur. Bu nedenle isteyen her kullanıcı, istediği zaman bu özelliği aktif hale getirebilir ya da kapatabilir. Bunun için gerekli bir şart olmadığından dolayı her kullanıcı rahatlıkla bu özellikten yararlanabilir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce