Instagram Butik Hesabı Takipçisi Nasıl Artırılır?
 06 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Butik Hesabı Takipçisi Nasıl Artırılır?

Instagram hesaplarının aktif olarak sosyal medya kullanan bireylerce kullanılıyor olması, satış alanlarının da Instagram üzerine kaymasına neden olmuştur. Özellikle; ürünlerin tanıtılmasını sağlamak, fiyat bilgilerini paylaşmak, kargo olanaklarıyla alınmak istenen ürünleri müşterilere ulaştırmak, canlı model olarak ürünlerin denenerek paylaşılmasıyla satış sayılarında artışlar görülmüştür.

Instagram takipçi satın almak ve paketleri görmek için tıklayın.

Butik hesaplarının bu şekilde satışlarını artırmaları ve Instagram üzerinden çok daha fazla kullanıcıya ulaşarak ürünlerini tanıtmaları için ise takipçi sayılarını artırmaları gerekir. Özellikle çok sayıda takipçisi olan butik hesaplar; insanlar tarafından daha fazla tercih edilen, güvenilir olarak bulunan, yaygın olarak bilinen butik hesap imajı verir. Bu imaj ise satışların artması açısından gereklidir. Bu nedenle butik hesaplar tarafından; takipçilerin nasıl artırılacağı, takipçilerin artırılırken nelerin dikkat gerektiren hususlar olduğu, konuları öğrenilerek uygulamaya geçirilmelidir.

Instagram Butik Hesabı Takipçisini Artırırken Yapılabilecekler

Instagram üzerinden butik hesapları oluşturulduğunda ve bu hesapların takipçileri artırılmak istendiğinde, hesap yöneticilerince yapılabilecekler vardır. Bu yapılabilecek seçeneklerden bazıları bir miktar ücret gerektirirken, bazıları da tamamen ücretsizdir. Bütçe durumuna ve takipçilerin ne kadar süre içerisinde elde edilmek istendiğine bağlı, takipçi artırma yöntemi uygulanabilir.

Bununla beraber, butik hesapların takipçilerini artırırken uygulayabilecekleri yöntemler:

  • Sponsorlarla anlaşmalar yaparak butik hesabı içerisinde satılması planlanan, halihazırda satılmakta olan ürünlerin tanıtılmasını sağlamak
  • Butik hesabı için reklamlar vermek ve reklamlar sayesinde insanlara ulaşmayı sağlamak
  • Sanal olarak takipçi satın almak
  • Daha önceden çeşitli amaçlar için kullanılan Instagram hesaplarının veya farklı bir butik hesabının çok sayıda takipçili hesabını satın almak

Olacak şekilde, başlıca yöntemler butik hesapların takipçilerini artırmak için uyguladıkları yöntemlerdir.

Instagram Butik Hesabı Takipçisi Artırma

Butik hesabın takipçisini artırmak için bütçe belirlemesi yapıldıktan sonra, ne kadar süre içerisinde takipçi elde edilmesi planlandığı belirlenir. Kısa sürede çok sayıda takipçiye ulaşmak genel olarak daha maliyetli olmakla birlikte, zaman içerisinde butik hesabın tanınması ve bu sayede takipçilerin artması ise daha uygundur.

Buna benzer olarak, bütçe ve takipçi elde etme hızı değerlendirildiğinde:

  • Takipçi satın alma sayfalarına giriş yapılır ve bir kısmı bot olan, bir kısmı gerçek olan takipçiler; tamamı gerçek kullanıcılardan oluşan takipçiler, şeklinde ayrı kategoride bulunan satın alım paketleri incelenir. Daha sonra fiyat ve sonuçlara göre takipçi satın alınarak butik hesabın daha çok insana güven vermesi sağlanabilir. Bu yöntemde istenilen anda ve istenen sayıda takipçi elde edilir.
  • Çok sayıda takipçisi olan veya sayı olarak oldukça fazla olmasa da yeterli bulunan Instagram hesaplarının kullanıcıları ile iletişime geçilir. Bu kullanıcılarla yapılan anlaşma sonrasında hesap bilgileri alınarak ödeme aktarılır. Daha önce yapılan paylaşımlar temizlenerek takipçisi yeterli bulunan hesap üzerinden butik gönderileri paylaşılır. Satın alım yöntemi sayesinde butik hesabına bir anda ve sayı olarak fazla takipçi kazanımı sağlanmış olur.
  • Verilen reklamlar; hem butik hesapların ne tür içeriklere yer verdiğini, ortalama olarak ne düzeyde fiyat gerektirdiklerini, ürünlerin kumaş yapılarını tanıtan içeriklerdir. Bu nedenle de Instagram kullanıcıları reklamlar sonrasında butik hesabı takip etme gereği duyabilir. Doğal olarak da takipçi sayısı artırılır. Bu yöntemle takipçi sayısı reklam içeriklerine bağlı olarak yükselir.
  • Sponsor olan kişiler, butik hesap üzerinde olan ürünlerin olumlu özelliklerini takipçilerine açıklayabilir. Sonuç olarak da güvenilir bulunan kişinin de destek vermesiyle Instagram kullanıcıları butik hesabı takip etmek isteyecektir. Bu yöntem, satın alma yöntemlerine kıyasla daha uzun süreçler içerisinde takipçi kazanımını sağlar.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce