Instagram Açılmıyor Hatası Nasıl Düzeltilir?
 15 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Açılmıyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram, neredeyse ülkedeki ve dünyadaki akıllı telefona sahip herkesin kullandığı, çok yaygın kullanılan ve oldukça popüler bir sosyal medya uygulaması. Bu uygulama, dünya çapında popüler bir uygulama ve uygulama üzerinden neredeyse her şey yapabilirsiniz. Instagram üzerinden fotoğraf, video paylaşabiliyor, arkadaşlarınızla görüntülü ya da sesli konuşabiliyor hatta artık alışveriş bile yapabiliyorsunuz.

Birisiyle mesajlaşırken sesli mesaj, fotoğraf ve diğer dosya türlerini gönderebilirsiniz. Instagram uygulamasının şu anda yaklaşık 400 milyon kullanıcısı bulunmakta. Kısaca Instagram uygulaması sosyal medya üzerinden yapabileceğiniz neredeyse her şeyi yapabileceğiniz bir sosyal medya paylaşım uygulaması. Instagram uygulaması Andorid, İos, windows gibi pek çok işletim sistemi üzerinde kullanılabilen bir sosyal medya paylaşım platformu.

Ancak bazılarımızın telefonlarında bazı zamanlarda Instagram bazı hatalar verebiliyor. Bunlardan birisi de "Instagram Açılmıyor" hatası. Bu hatanın ortaya çıkmasında pek çok sebep yer alıyor olabilir. Bu sebeplerden birçoğunun oldukça basit çözümleri var.

Son zamanlarda oldukça fazla insanın karşısında çıkan "Instagram açılmıyor" hatası sizin de karşınıza çıkmış olabilir.

Instagram takipçi satın almak için tıklayın.

Instagram Açılmıyor Hatasına Sebep Olabilecek Sorunlar

Instagram uygulamasının telefonunuzda açılmamasının pek çok sebebi olabilir.

Bunlardan bazıları:

  • Mobil cihazınızın bağlı olduğu internet bağlantısı sorunlu olabilir ve bu yüzden mobil cihazınız Instagram uygulamasını açamıyor olabilir.
  • Instagram uygulaması bazı teknik sorunlar ve aksaklıklardan dolayı erişim sıkıntısı yaratıyor olabilir.
  • Instagram uygulaması yeni bir güncelleme yapmış ve sizin akıllı mobil cihazınız bu güncellemeyi otomatik olarak yapmamış olabilir.
  • Telefonunuzun hafıza alanı tükeniyor ve Instagram uygulaması daha fazla hafızaya ihtiyaç duyduğu için açılmama hatası veriyor olabilir.

Instagram Açılmıyor Hatasına Sebep Olabilecek Sorunların Çözümleri

Elbette Instagram uygulamasının açılmamasına sebep olan pek çok sorun, bazı işlemler ve müdahaleler sonrasında düzeltilebilir. Ancak bu uygulamanın açılmamasına sebep olan ve yapılan tüm işlem ve müdahalelere rağmen çözülemeyen sorunlar da var.

  • Eğer mobil cihazınızın bağlı olduğu internet ağı sorunluysa, size internet bağlantısı sağlayan modemi veya cihazı kapatıp açmak bir çözüm olabilir. Bundan sonra sorun çözülmezse, size internet sağlayan operatörün müşteri hizmetleri ile görüşüp sorununuzu halletmeye çalışabilirsiniz. İnternet bağlantısı kaynaklı olan sorunlar tamamen halledilebilir sorunlardır.
  • Instagram uygulaması teknik sorun ve arızalardan dolayı bir çökme durumu yaşıyorsa, bu sırada sizin yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Bir süre sonra Instagram teknik ekipleri bu sorunu düzeltecek ve siz de sorunsuz bir şekilde Instagram hesabınıza giriş yapabileceksiniz.
  • Instagram uygulaması eğer yeni bir güncelleme yaptıysa, Google Play Store uygulamasındaki güncellemeler sekmesine gidip Instagram uygulamasını kendiniz güncelleyebilirsiniz. Ancak bazı uygulama güncellemeleri artık bazı telefonların android sürümleri ile uyumlu olmuyor ve bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok.
  • Telefonunuzun hafıza alanı tükeniyorsa yapabileceğiniz şeylerden birisi ayarlardaki uygulamalar kısmından Instagram uygulamasını seçip uygulamanın ön bellek verilerini temizlemek. Bunu yaptıktan sonra sorununuz düzelebilir. Ancak bunu yapmak istemiyorsanız uygulamanızın açılabilmesi için bir başka seçenek, eğer telefonunuzda herhangi gereksiz bir uygulama, gereksiz veya çoklu fotoğraf, müzik, video varsa bunları silmek. Bu gereksiz dosyaları sildikten sonra telefonunuzda yeteri kadar yer açılırsa, telefonunuzdaki Instagram uygulamasını yeniden açabilirsiniz.

Bu çözüm yöntemlerinin hepsini denediyseniz ve bunlara rağmen uygulamanız açılmıyorsa, son olarak uygulamayı silip yeniden yüklemeyi veya telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem küçük bir ihtimal de olsa uygulamanın açılmasını sağlayabilir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce