Instagram’a Nasıl Üye Olunur?
 06 Ocak 2021   Esosyal

Instagram’a Nasıl Üye Olunur?

Instagram bir fotoğraf paylaşma platformudur. Sevdiğiniz fotoğraflarınızı kolay bir şekilde paylaşabileceğiniz gibi bir dakikalık videolarınızı da paylaşabilirsiniz. Ayrıca IGTV özelliği ile daha uzun süreli videolarınızı da paylaşma imkânınız oluyor. Hikâye seçeneği ile sadece bir gün paylaşılacak fotoğraf ya da kısa videolar paylaşabilirsiniz.

Takipçisi, seveni, fenomeni giderek artan bir platform ve yeni üyeleri her gün eklenmekte. Takip ettiğiniz arkadaşlarınızın paylaşımlarını gördüğünüz gibi sizi takip edenler de sizin paylaşımlarınızı görüp beğenebilecek ayrıca yorum atabilecekler. Ancak isterseniz paylaşımınızı yoruma kapatabiliyorsunuz.

Instagram’da keşfet bölümünde gezinti yaparsanız, arkadaşlarınız dışındaki insanların gönderilerini görmüş olursunuz. Eğer hesabınız herkese açıksa, sizin de bazen paylaşımlarınız keşfet bölümüne düşebilir.

Facebook ve Twitter hesaplarıyla ilişkili olan Instagram’da yaptığınız paylaşımları anında diğer uygulamalarda da paylaşabiliyorsunuz. Bunu yapmak için Facebook ya da Twitter uygulamasına girmenize gerek yok. Instagram’da paylaşırken tek tuşla bu iki platformda da paylaşmış oluyorsunuz.

Bu kadar özelliği ve kullanıcı olan uygulamaya üye olmak için seçenekler şunlardır.

Eğer bir Facebook hesabınız varsa onun üzerinden

Bilgileri doldurarak üye olmak

Bu iki seçenekten bir tanesiyle Instagram’a üye olabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız var ve bunun üzerinden Instagram hesabı açarsanız, Instagram’ınız Facebook’unuzla bağlantılı olmuş olur. Eğer böyle bir bağlantı istemiyorsanız. Bilgileri doldurarak üye olmanız gerekiyor. Bilgileri doldurarak yepyeni bir hesap açabilirsiniz. Açacağınız hesap Facebook’unuzla ilişkili olmayacaktır.

Bütün bu işlemlerden önce yapmanız gereken telefonunuza Instagram uygulamasını indirmek. Instagram uygulamasını telefonunuza indirmeden bu işlemlerin hiçbirine başlayamazsınız. Onun için Store uygulamaları üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı İndirme

Eğer bir Instagram hesabı açmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken telefonunuza Instagram uygulamasını indirmek. Bu uygulamayı Play Store ya da Apple Store üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için yapmanız gerekenler şöyle sıralanıyor;

  • Play Store ya da Apple Store uygulamasına girin
  • Arama bölümüne ‘’Instagram’’ yazın
  • Instagram uygulaması karşınıza çıkacak
  • Altındaki indirme butonuna basın

Bu işlemlerin ardından uygulama bir süre sonra telefonunuza inecektir. İndirme işlemi bittiğinde uygulamayı açmanız gerekiyor.

Facebook Üzerinden Üye Olma

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açmanız ve ardından ekrandan çıkan kayıt ol butonuna basmanız gerekiyor. Bu butona bastıktan sonra size iki seçenek sunulacak. Birinde Facebook ile kaydol diyecek, diğerinde ise ad, soy ad, telefon, mail, kullanıcı adı gibi çeşitli bilgiler isteyecek. Eğer önceden kullandığınız bir Facebook hesabınız varsa ve bu hesap, telefonunuzda inik bir vaziyette ise işlemleriniz çok kolay. Facebook ile kaydola tıkladığınız anda üyeliğiniz gerçekleşmiş oluyor. Ancak bir Facebook hesabınız yoksa ya da var olan Facebook hesabınızla açacağınız Instagram hesabını ilişkilendirmek istemiyorsanız diğer yolu seçmeniz gerekiyor. Diğer yolda da çeşitli bilgiler doldurularak üye olunuyor.

Bilgileri Doldurarak Üye Olma

Eğer bir Facebook hesabınız yoksa Instagram hesabı açmak için istenilen bilgileri doldurmanız gerekiyor. Sizden; adınız, soyadınız, cep telefonu numaranız veya mail hesabınız, kullanıcı adı ve yeni oluşturacağınız şifre isteniyor. Bu bilgilerin yazdıktan sonra hesabınızı onaylamak için mailinize ya da telefonunuza bir kod yollayacaklar. Bu kodu girdiğinizde Instagram’a üye olmuş oluyorsunuz.

Ücret Ödenir Mi?

Instagram uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Üye olurken ya da olduktan sonra kesinlikle sizden para talep edilmez. Burada önemli olan, uygulamayı doğru platformlardan indirebilmek. Bu uygulamayı Play Store ya da Apple Store’dan indirmeniz gerekiyor. Başka bir yerden indirmek sakıncalı olabiliyor. Zaten Store uygulamalarından ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce