Google Haritalar Özellikleri Nedir?
 22 Ocak 2021   Esosyal

Google Haritalar Özellikleri Nedir?

Google haritalar, oldukça fazla özelliğe sahip olan bir uygulamadır. Navigasyon olarak kullanılan bu uygulama, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle hiç bilmediğiniz bir adrese gitmek istediğinizde Google Haritalar uygulaması üzerinden navigasyon oluşturabilirsiniz. Bu bakımdan son derece kullanışlı olan bu uygulama, son yıllarda oldukça fazla popüler hale gelmiştir.

Google Haritalar uygulamasının birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler, birçok kullanıcıya oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Navigasyon uygulaması olarak da tanına Google Haritalar uygulaması, gün geçtikçe daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. Google Haritalar uygulaması sayesinde istediğiniz yerleri görüntüleyebilir ve istediğiniz adresi anında bulabilirsiniz. Google Haritalar uygulamasının bunun gibi daha birçok harika özelliği bulunmaktadır.

Google Haritalar Özellikleri

Google Haritalar uygulaması, son derece harika özelliklere sahiptir. Bu bakımdan oldukça kullanışlı ve harika bir navigasyon uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Google Haritalar uygulamasının özellikleri şunlardır:

  • Çevrimdışı olduğunuzda bile harita kullanımı yapabilirsiniz.
  • Harita üzerinde yer alan önemli yerleri işaretleyebilirsiniz.
  • Geçmiş konum bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Toplu taşıma araçları için belirlenen saatleri öğrenebilirsiniz.
  • Popüler olan binaların iç haritası gözlemlenebilir.
  • Harita türü ayarlanabilir.
  • Gitmek istediğiniz veya gideceğiniz popüler yerler hakkında ki yorumları görebilme özelliği vardır.
  • Gideceğiniz ülkede gezebileceğiniz alanları bulabilirsiniz.
  • Tek el kullanılarak yakınlaştırabilme.

Bunun gibi daha birçok özelliği içinde barındıran Google haritalar, oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Son yıllarda adını fazlaca duyduğumuz bu uygulama sayesinde aradığımız adresleri bulmak son derece kolay hale gelmiştir.

Çevrimdışı Kullanım Özelliği

Google Haritalar uygulamasını oldukça sık kullanan kişiler için son derece harika bir özellik olan çevrimdışı kullanım, birçok kullanıcı tarafından beğenilen bir özelliktir. Bu özellik sayesinde mobil verinizden oldukça fazla tasarruf edebilirsiniz. Bunun yanında çevrimdışı haritayı kullanmak pil seviyenizin düşmesini engeller. Bu bakımdan çevrimdışı Google Haritalar uygulamasını kullanmak oldukça faydalıdır. Bunun için öncelikle mobil verinizi açıp gittiğiniz belirli bölgelerin haritasını cihazınıza indirmeniz gerekir.

Önemli Yerleri İşaretleme Özelliği

Google Haritalar uygulamasının özellikleri arasında yer alan bir başka özellikte önemli yerleri veya bölgeleri işaretleyebilmektir. Bu özellik sayesinde gittiğiniz harika yerleri işaretleyebilirsiniz. Böylece nasıl gidildiğini unutmanız mümkün olmaz. Bu özellikte ev adresi, iş adresi veya farklı bir yeri işaretleme şansına sahip olabilirsiniz. Bu yerleri işaretlemenizin en büyük avantajı ise, daha sonra gitmek istediğinizde internetinizi açmadan kullanabilme şansını elde edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları Saatlerini Görebilme Özelliği

Google Haritalar uygulamasının en çok beğenilen özellikleri arasında yer alan bu özellik sayesinde toplu taşıma araçları takip edilebilir. İnsanların birçoğu tarafından beğenilen bu özellik, Google Haritalar uygulamasının en güzel özelliğidir. Bu özellik sayesinde yaşadığınız şehirdeki belediye otobüsleri saatlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Birçok kullanıcı için oldukça faydalı olan bu özellik, Google Haritalar uygulamasını daha popüler bir hale getirmiştir.

Popüler Binaların İç Haritası Gözlemlenebilir

Popüler mekanların iç haritası, Google Haritalar uygulaması üzerinden görüntülenebilir. Bu özellik, Google Haritalar uygulamasının harika özellikleri arasında yer alır. Özellikle alışveriş merkezlerinin iç krokisini bu sayede kısa süre içinde görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanında hastane gibi özel alanları da görüntüleme şansını elde edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde birçok mekanı gitmeden görebilme şansına sahip olabilirsiniz. Google Haritalar uygulaması bunun gibi daha birçok özelliği barındırır. Bu özellikler sayesinde son yıllarda daha çok popüler hale gelen Google Haritalar uygulaması, her geçen gün bünyesine yeni özellikler katmaktadır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce