Facebook Video Nasıl İndirilir?
 14 Şubat 2021   Esosyal

Facebook Video Nasıl İndirilir?

Facebook, hepimizin bir zamanlar kullandığı ya da hala kullanıyor olduğu oldukça yaygın kullanılan bir sosyal medya platformu. Facebook üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edebilir, onların fotoğraflarını görebilir, kendi fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Bunların yanında onların yazdığı yazıları okuyabilir, Facebook üzerinden paylaşılan videoları görebilirsiniz.

Ancak Facebook uygulaması üzerinde, izlediğiniz ve beğendiğiniz videoları indirme seçeneği maalesef bulunmuyor. Siz de herkes gibi izlediğiniz videoları beğenip saklamak isteyebilir, o videoyu kendi Facebook hesabınızda paylaşabilir, başkalarına mesaj olarak göndermek isteyebilir veya videonun gelecekte Facebook üzerinden kaldırılması ihtimaline karşın daha sonra tekrardan izleyebilmek için indirmek isteyebilirsiniz.

Facebook uygulaması size bunun için bir video indirme seçeneği sunmuyor evet ama internet ortamında her şeyin çözümü bulunduğu gibi bunun da birçok yoldan çözümleri var. Hepimiz biliyoruz ki Facebook üzerinden paylaşılan videolar asıl video paylaşma platformu olan Youtube kadar çeşitli neredeyse. Ve bu çeşitli videoları indirmek için telefonunuza kurulu sisteme göre farklı yollar izlemeniz gerekebilir.

Android Telefona Facebook Üzerinden Video İndirmek

Android telefonunuzda kullandığınız Facebook uygulaması üzerinden video indirmenin birkaç yolu var. Bunlardan birisi, telefonunuza uygulama indirerek videoyu indirmek. Bu yollardan ikincisi ise telefonunuzdan Google üzerinden bir video indirme sitesine girerek videonuzu indirmek.

İkisinin de adımları neredeyse aynı olduğundan, bu adımları izlemeniz her iki yol için de yeterli olacaktır:

 • Video indirme uygulamanızı indirin veya Google üzerinden video indirmek istediğiniz siteye girin.
 • Facebook uygulaması üzerinden indirmek istediğiniz video gönderisinin sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayın.
 • Üç nokta butonuna tıkladıktan sonra çıkan seçeneklerden videonun URL'sini kopyala seçeneğine basın ve bu şekilde indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın.
 • İndirdiğiniz uygulamaya veya videoyu indireceğiniz siteye girerek, bu alanlarda bulunan link çubuğuna Facebook üzerinden URL'sini kopyaladığınız videonun linkini yapıştırın ve "İndir" butonuna basın. Bu şekilde android cihazınıza videoyu indirmiş olacaksınız.

İOS Telefona Facebook Üzerinden Video İndirmek

İOS işletim sistemli telefonunuza Facebook üzerinden video indirmek için yapmanız gerekenler android cihazla aynı sayılır. Yalnız İOS işletim sistemine sahip cihazlar Google üzerinden bir şeyler indirme konusunda bazen sorun yaşattığı için aşağıdaki adımları izlemeniz sizler için yararlı olacaktır:

 • Apple Store üzerinden Facebook video indirme uygulamasını indirin.
 • Facebook uygulamasına giriş yapıp indirmek istediğiniz videoyu seçin.
 • Facebook uygulaması üzerinden indirmek istediğiniz videoyu seçtikten sonra gönderinin sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta butonuna basın.
 • Üç nokta butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan "Video URL'sini Kopyala" seçeneğine basın ve videonun linkini kopyalayın.
 • Son adım olarak Apple Store'dan indirdiğiniz uygulamaya girin ve az önce kopyaladığınız linki buraya yapıştırarak videonuzu indirin.

Bilgisayara Facebook Üzerinden Video İndirmek

Bilgisayar üzerinden video indirmek en zahmetsiz işlemlerden birisi olabilir.

İzlemeniz gereken adımlar;

 • Google üzerinden Facebook web sitesine ve yeni sekmede Facebook video indirme sitesine girin.
 • Facebook web sitesi üzerinden indirmek istediğiniz videonun paylaşıldığı gönderiyi bulun ve gönderinin sağ üst köşesinde kalan üç nokta butonuna basın.
 • Bu butondan videonuzun linkini kopyaladıktan sonra yan sekmede açtığınız Facebook video indirme sitesine girin ve videonuzun linkini oraya yapıştırın.
 • Link çubuğunun yan tarafındaki indir butonuna basın ve videonuzu indirin.

Telefon veya bilgisayarınıza indirdiğiniz videoları, cihazınızın "indirilenler" bölümünde bulabilirsiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce